U Dobrego Duszpasterstwo Akademickie | Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego!

Taize

Wziąć udział w spotkaniu w Strasburgu znaczy...

... modlić się śpiewem i w ciszy w mieście, które jest symbolem pojednania;

... podążać do źródeł wiary wraz z dziesiątkami tysięcy młodych ludzi z całej Europy i spoza niej;

... poznać gościnność rodzin Alzacji i Badenii;

... spotkać się z ludźmi, którzy żyją ewangelią pośród wyzwań naszych czasów;

... rozmawiać o kształcie i znaczeniu instytucji europejskich z ich przedstawicielami.

Kiedy widzi się tylu młodych ludzi zgromadzonych na wzgórzu w całej ich różnorodności, to jest to po prostu jak święto, które daje nam wielką nadzieję, że pokój między ludźmi jest możliwy.” - powiedział brat Alois, przeor ekumenicznej wspólnoty z Taizé. W celu budowania pokoju i wzmocnienia pojednania między ludźmi wspólnota prowadzi Pielgrzymkę Zaufania Przez Ziemię. Na koniec każdego roku młodzi ludzie z całej Europy spotykają się, by wspólnie się modlić, ale i by się poznać między sobą. Co więcej, forma tych spotkań zachęca do budowy przyjacielskich kontaktów z ludźmi innych krajów i wyznań, którzy otwierają przed pielgrzymami swoje domy i serca. W tym roku celem jest Strasbourg, miasto potargane historią, które jak chyba żadne inne nadaje się do mówienia – i pokazywania – że pokój na świecie oraz między ludźmi jest osiągalny i możliwy.
Przygotowania odbywać się będą także w naszej parafii - w każdy czwartek o godz. 19 w salce Duszpasterstwa Akademickiego „U Dobrego”. Na spotkania zapraszamy młodzież w wieku 17-35 lat.  Orientacyjny koszt wyjazdu to 300 zł i 50 euro. Na zgłoszenia czekamy do 14 listopada. 
Każdego zapraszamy na modlitwę w duchu Taizé, w czwartki o godz. 19:45 we wspomnianej salce. Jest to modlitwa śpiewem. Powtarzanie w kanonie fragmentu Pisma Świętego sprzyja rozważaniu Słowa. W centralnej części każdej wspólnej modlitwy jest niepowtarzalna chwila spotkania z Bogiem: długi czas ciszy. 
więcej informacji: www.taize.fr/pl